1. Tranz-Tel
 2. Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii – energetyczna rewolucja

Światowym trendom odchodzenia od paliw kopalnianych na rzecz OZE towarzyszy dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii, co przyczynia się do oszczędzania zasobów naturalnych, a także poprawy stanu środowiska naturalnego. Jako firma obecna od 30 lat na rynku zaawansowanych technologii chcemy towarzyszyć naszym obecnym i potencjalnym klientom w sięgnięciu po wymierne korzyści płynące z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i zaprzęgnięcia samej Natury do zapewnienia zrównoważonego rozwoju. Naszym klientom, zarówno indywidualnym jak i biznesowym, oferujemy kompleksowe usługi – od projektowania, poprzez montaż, uruchomienie i wzajemną integrację rozwiązań OZE.

DOMY JEDNORODZINNE

PRZEDSIĘBIORSTWA

GOSPODARSTWA ROLNE

FARMY FOTOWOLTAICZNE

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna przyłączana jest do istniejącej sieci elektrycznej. Wyprodukowaną energię można wykorzystać na bieżące potrzeby, zmagazynować albo odsprzedać. Co ważne, najwięcej energii elektrycznej
instalacja fotowoltaiczna wytwarza w najcieplejsze, letnie dni, czyli wówczas, kiedy zapotrzebowanie na energię jest największe, z uwagi na pracujące z pełną mocą urządzenia klimatyzacyjne i chłodnicze. Jak pokazują ostatnie lata, przeciągające się upalne dni wiążą się także z ograniczeniami w dostawie prądu, przed którymi doskonale chroni instalacja fotowoltaiczna.

Technologie wspomagające

Dodatkowe korzyści związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii możesz odnieść dzięki synergii produkującej prąd instalacji fotowoltaicznej i technologii wspomagających. Jeśli myślisz  z rozmachem lub wraz z upływem czasu chcesz zwiększać swoją niezależność energetyczną możemy Ci zaproponować instalację i integrację następujących rozwiązań: paneli solarnych, pomp ciepła, ogniw paliwowych (banków energii), wall-box-ów, wiat PV i innych.

Instalacje fotowoltaiczne – bezpłatna energia w Twoim domu i firmie

Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna przyłączana jest do istniejącej sieci elektrycznej.
Wyprodukowaną energię można wykorzystać na bieżące potrzeby, zmagazynować albo odsprzedać.

Wykorzystanie technologii fotowoltaicznej to wymierne korzyści, m.in.:

 • darmowy prąd z energii słonecznej,
 • redukcja emisji C02 (system bezemisyjny),
 • trwałość instalacji nawet do 35 lat,
 • bezobsługowość instalacji,
 • równowaga elektroenergetyczna – produkcja energii zachodzi w dzień, czyli wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna,
 • niezależność energetyczna,
 • uniwersalność – panele fotowoltaiczne mogą być montowane praktycznie wszędzie,
 • podniesienie wartości nieruchomości.
 • inwestycja w przyszłość.
 • prestiż.

Skontaktuj się z nami i sprawdź jak duże mogą być Twoje oszczędności.

Przeprowadzimy bezpłatną analizę usytuowania budynku pod kątem warunków nasłonecznienia. tel. (+48) 885 854 004

POZNAJ NASZE ROZWIĄZANIA DLA BRANŻ

Menu