1. Tranz-Tel
  2. Systemy łączności używane w sytuacjach kryzysowych

Systemy łączności używane w sytuacjach kryzysowych

Podczas gdy mobilne szerokopasmowe systemy komunikacji działają na bazie infrastruktury dostarczanej przez teleoperatorów i operatorów usług mobilnych, systemy łączności używane w sytuacjach kryzysowych są od nich niezależne, dzięki czemu stanowią szczególną wartość dla wybranych użytkowników. Łączność w sytuacjach kryzysowych jest często definiowana jako zdolność do zapewnienia środków łączności w sytuacjach, kiedy konwencjonalne sieci stają się niewydolne. Dzieje się tak często podczas wydarzeń masowych, kiedy duża liczba użytkowników mobilnych jednocześnie próbuje skorzystać z danej sieci, która w konsekwencji nie jest w stanie obsłużyć wzmożonego ruchu i ulega przeciążeniu.

Innym przykładem są obszary dotknięte katastrofą naturalną lub zdarzenia zagrażające porządkowi publicznemu, które prowadzą do przeciążenia sieci mobilnych, pozbawiając służby ratunkowe środków komunikacji.

Systemy łączności używane w sytuacjach kryzysowych są również istotne dla zakładów przemysłu naftowego i gazowego, straży przybrzeżnej, branży transportowej i innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Nasze wieloletnie doświadczenie w szeroko rozumianej branży teletechnicznej pozwala nam na swobodne projektowanie i wdrażanie cyfrowych systemów łączności radiowej dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta i spełniające kryteria niezależnych systemów do zastosowań w sytuacjach kryzysowych. W naszej ofercie znajdują się kompletne, elastyczne, zintegrowane systemy komunikacyjne zarówno mobilne, jak i zapewniające pokrycie dużych obszarów zasięgiem niezawodnej łączności.

Potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu

POZNAJ NASZE ROZWIĄZANIA DLA BRANŻ

Menu