FOTOWOLTAIKA
I ENERGIA
ZAINWESTUJ W FOTOWOLTAIkę lub skorzystaj z dofinansowaniai generuj oszczędności w swoim domu
Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne w Polsce, a to nie przypadek. Wykorzystanie energii słonecznej jako źródła zasilania pozwala na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną i jednocześnie wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Warto zainwestować w fotowoltaikę już teraz, ponieważ w przyszłości ceny energii elektrycznej będą rosły, a produkcja energii ze źródeł odnawialnych będzie miała coraz większe znaczenie.
Chcesz uzyskać dofinansowanie, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie szkodzi, my wiemy – pomożemy Ci uzyskać dofinasowanie i przeprowadzimy całą inwestycję.
Nie szukaj instalatorów paneli PV, pieców CO czy okien – podpisz umowę z nami, załatwimy sprawę kompleksowo od audytu energetycznego po zgłoszenie instalacji. Maksymalna kwota dotacji jaką możesz uzyskać to 136 000 zł.
Szczegóły pod nr. tel. +48 887 766 060.
Fotowoltaika
w Polsce się też opłaca
Polska nie jest uznawana za słoneczny kraj, jednak ilość światła słonecznego, którą otrzymujemy jest wystarczająca, aby zainwestowanie w panele fotowoltaiczne było opłacalne. Według różnych źródeł, efektywność modułów fotowoltaicznych w Polsce wynosi od 85% do 95%, a to jest bardzo dobry wynik.
W ciągu kilku lat, dzięki oszczędnościom na rachunkach za prąd, koszt instalacji zwróci się i dalsza produkcja energii elektrycznej będzie czystym zyskiem.
Dodatkowo, mamy w Polsce kilka programów, które zachęcają do inwestowania w fotowoltaikę, takich jak "Mój Prąd" czy "Czyste Powietrze". Skorzystanie z nich umożliwia uzyskanie dotacji na zakup i montaż instalacji, a nawet całościową termomodernizację budynku.

Otrzymaj dofinansowanie
z programu Czyste Powietrze
Dotacje na zakup i montaż paneli słonecznych w Polsce są dostępne dla osób fizycznych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz rolników m.in. w ramach programów Mój Prąd, Czyste Powietrze czy Prosument lokatorski. Wysokość dotacji zależy od programu, w ramach którego się aplikuje.
Mój Prąd umożliwia otrzymanie dofinansowanie na instalacje od 2 do 10 kWp w wysokości 50% kosztów inwestycji, od 6 do nawet 15 tysięcy złotych.
Czyste Powietrze tutaj dotacja wynosi od 45% do 100% w zależności od dochodu rodziny oraz miejsca zamieszkania, nie tylko na moduły słoneczne ale również na pompy ciepła czy inwestycje poprawiające termomodernizację budynku.
Prosument lokatorski - spójrz na sekcję poniżej

Nowy program
Prosument lokatorski
Nowym programem, który wystartował 1 marca 2023 roku jest Prosument lokatorski dzięki, któremu wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą otrzymać dotację do 50% kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo 100% środków, które pozyskają ze sprzedaży energii, a której nie wykorzystają na własne potrzeby mogą przeznaczyć na zasilenie swojego budżetu.
Warto pamiętać, że dotacje na fotowoltaikę są dostępne tylko dla instalacji spełniających określone wymagania techniczne oraz instalowanych przez certyfikowanych instalatorów. Wymagania te dotyczą m.in. mocy instalacji, jakości paneli słonecznych oraz sposobu ich montażu. Dlatego przed inwestycją dobrze zasięgnąć rady specjalisty, którą bezpłatnie możesz uzyskać u Naszych doradców.

FOTOWOLTAIKA – nowe zasady wciąż SIĘ OPŁACApoznaj szczegóły działania systemu
Zasady rozliczeń mogą się zmieniać, ale nie zmieni to faktu: fotowoltaika się opłaca i będzie opłacać. Wraz z nadchodzącymi nieuchronnie zmianami, odejściem od węgla i gazu, możliwość produkcji własnej energii (np. na potrzeby ogrzewania) nabierze ogromnej wagi - wręcz stanie się koniecznością.
Net-biling, czyli
nowe zasady
Od kwietnia 2022 roku nowi prosumeci rozliczani są według zmienionego systemu, jego zapowiedź spowodowała ogromny wzrost zainteresowania fotowoltaiką w 1 kwartale 2022 roku. Polacy chcieli zgłosić instalację przed wprowadzeniem zmian, żeby zagwarantować sobie rozliczanie energii według systemu opustów, który polegał na przekazywaniu nadwyżek wyprodukowanej energii do dystrybutora i odbiór jej 80% bez ponoszenia kosztów.
System ten wydawał się korzystniejszy niż nowe zasady, ze względu na niskie w tamtym czasie stawki energii. Przez kryzys energetyczny sytuacja jednak znacznie się zmieniła. Perspektywa braku dostaw gazu odbiła się również na cenach energii elektrycznej, a stawki na giełdzie poszybowały w górę, aż w sierpniu 2022 sięgnęły rekordowych ponad 2,5 PLN/kWh w godzinach szczytu.
Średnia miesięczna określająca kwotę, za jaką nowi prosumenci sprzedawali nadwyżki energii, przekroczyła 1 PLN/kWh, co oznaczało, że koszt zakupu był ponad dwukrotnie niższy niż koszt sprzedaży! Efekt był więc taki, że w 2022 roku prosumenci na nowych zasadach zyskali więcej niż ci, którzy spieszyli się z zakupem instalacji do końca marca.

Prognozy
na przyszłość
Zmiany sytuacji na świecie spowodowały wzrosty cen energii, a efektem tego będą rosnące koszty, które będziemy musieli pokryć w 2023 roku. Mimo zablokowania cen przez ustawę, większość z Nas już po kilku miesiącach i przekroczeniu 2000 kWh zużycia zapłaci za kWh ponad 1 PLN, co spowoduje wzrost miesięcznych rachunków w porównaniu z rokiem 2022 nawet o ponad 80%!
Blokada cen energii to ogromny koszt dla Państwa i wątpliwe jest, aby została przedłużona na kolejny rok, co powoduje iż przewidywane ceny energii na rok 2024 u największych firm energetycznych sięgają już prawie 2 PLN/kWh.
Musimy zatem przygotować się na rosnące w szybkim tempie koszty energii, na które najlepszym rozwiązaniem może być fotowoltaika. Według nowego sposobu rozliczeń pozwala prosumentom zarobić więcej na sprzedaży nadwyżek wraz ze wzrostem stawek za energię na rynku.
